EKİBİMİZ

Yusuf Erce Demirtaş

Yusuf Erce Demirtaş – Kurucu / Eğitmen

İstanbul’da ve Güney’de çok sayıda kursiyere yelkencilik ve denizcilik eğitimi veren Erce Demirtaş, 2011 yılından beri katıldığı ve takım yönetimini yaptığı yat sınıfı yelken yarışlarından elde ettiği sayısız dereceler ve her yıl yaptığı en az 2.000 deniz mili ile yelkene başlamak isteyen, yelken yarışçılığına merakı olan, açık deniz tecrübesini arttırmak ve gezi sınıfı yelkenciliğini öğrenmek isteyen herkes ile bilgilerini ve tecrübelerini paylaşmak amacıyla 2017’de Sailmaster Sailing Academy’i kurmuştur.

2008 yılında yelkene başlayan Erce Demirtaş, 2008 – 2010 yılları arasında Gökova Sailing Course’ta Uluslararası Ticari Açık Deniz Yat Kaptanlığı (IYT Offshore Captain) eğitimini tamamladıktan sonra, Cumhur Gökova’nın dünya turu seyahatine Malta ya kadar katılmış ve 2011 yılına kadar Gökova Sailing’te çalışmaya devam etmiştir. 2010 – 2012 yılları arasında Mustafa Yurtbulmuş’un Blues ve Atilla Gökova’ nın Dirty Diana isimli tekneleri ile aktif olarak yarış eğitmenliği de yapmıştır.

2012-2016 yılları arasında İstanbul’da eğitim veren AG Sailing’e ortak olarak baş eğitmenlik ve IRC1 yat sınıfı yelken yarışı skipper’lığı görevlerini üstlenmiştir.

Petek Güner

Petek Güner – Koordinatör

2012 senesinden beri yelken sporu ile ilgilenmektedir. İstanbul, Marmaris, Bodrum ve Göcek’te IRC1, IRC2 ve IRC3 sınıflarında çok sayıda yarışa katılmış, AG Sailing, Omerta Sailing ve Sailmaster ekipleriyle beraber çeşitli dereceler elde etmiş ve açık deniz eğitimleri ile tecrübe kazanmıştır. 

Ekibimizde aktif olarak yarışmaya devam etmekle beraber, şirketimizin pazarlama ve operasyon faaliyetlerini de yürütmektedir.

Ongun Doğaç Özdolay

Ongun Doğaç Özdolay / Eğitmen

2015 senesinden bu yana profesyonel olarak yelken sporu ile ilgilenmektedir. Bu süreç boyunca yat kaptanlığı ve eğitmenliğinin yanı sıra, İstanbul, Marmaris ve Bodrum’da IRC0, IRC1, IRC2 ve IRC3 sınıflarında aktif şekilde skipper ve baş üstü olarak yarışlara katılmış ve ekipleriyle beraber çeşitli dereceler elde etmiştir. Aynı zamanda danışmanlık sektöründe çalışan Ongun, kurumsal firmalara özel eğitimler ve ingilizce yelken eğitimleri de vermektedir. 

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunudur ve takım kaptanlığının yanı sıra, Yıldız Yelken Kulübü’nün yükseliş dönemindeki başkanlığını da yapmıştır.

Selçuk Güloğlu

Selçuk Güloğlu – Eğitmen

Denizcilik hayatına 1990’larda Büyükada’da sürat tekneleriyle başlamıştır. Yelken sporu ile ise 2008 senesinde tanışmış ve vazgeçilmez tutkusunu keşfetmiştir. En uzunu İstanbul- İtalya Messina Bogazi olmak üzere, İstanbul’dan Göcek’e kadar sayısız koylar ve 25 Yunan Adası seyiri ile hatırı sayılır bir açık deniz tecrübesine sahiptir. İstanbul, Marmaris ve Bodrum’da Sailmaster ekipleriyle yarışlara katılmış ve çeşitli dereceler elde etmiştir.